NETBLOG

Ossisův blog

3P - Podezřelé příhody a postřehy.

23. 02. 2005

Na rovinách
Ossis - 19:16 | [Kategorie: Erik] | permalink
Dneska odpoledne jsem si s Erikem udělal takovou malou - udržovací procházku. Šli jsme na náměstí, kde bylo úplně mrtvo. Holt střed města se přesunul do Kauflandu. Z náměstí jsme to vzali kolem Jakuba ke Hrádku. Cestou jsme potkali mladého zlatého kokra. Erik se zněj mohl zbláznit. Naštěstí k pomatení mysli nedošlo, protože kokřík si to i s paničkou šinul zdánlivě odlišným směrem. Teda aspoň jsem si to v tuto chvíli myslel.

Pod Hrádkem vede docela cesta, na kterou se napojuje východ ze štoly. Jméno si nepamatuju. Je to ta, jak do ní lezou turisti. Zželelo se mi mého chlupáče a ten se okamžitě rozběhl napřed. Samozřejmě za rohem narazil na toho mladého kokra. Naštěstí si uvědomil, že kdesi zanechal toho nemožně pomalého dvounohého páníčka, a tak se vrátil. Já, jsem si zrovínka fotil významnou dominantu našeho města z pro mě neobvyklého místa.

Kolem páchu jsme došli až k mostu přes Vrchlici(stejně ji budu říkat Pách). Času bylo dost a tak jsme to vzali přes Roviny. Byla to docela sranda, protože tam byla vyšlapaná ve sněhu cesta pouze pro jednoho pěšího. Erik proto šel za mnou a nemohl mě předběhnout. O jeho nervozitě svědčilo i to, že mi občas strčil tlamou do nohy. Musím vymyslet, co s tou jeho neurvozitou udělám. Zatím mě nic kloudného nenapadlo. Budu muset něco vysondovat při Základech společenských věd.

Na odpočinek jsem se zastavil na louce, která je v létě pod ochranou včelích rojů ze tří včelařských vozů. V zimě je však vydána nejen louka ale i včelařské vozy s včelími roji na milost či nemilost nám, celkem běžným kolemjdoucím. Erik vesele pobíhal kolem mě. Než jsem vyrazil, vyfotil jsem si ony včelařské vozy.

Pak jsem se marně rozhlížel, ale nikde jsem Erika neviděl. Zavolal jsem ho ke mně. Pořád nic. Trochu jsem znervózněl, takhle dlouho mu to nikdy netrvá. Naštěstí mé obavy rozehnal černobílý bod blížící se mým směrem, ale jen do chvíle, než jsem si Erika prohlédl z blízka. Okamžitě jsem zjistil příčinu, proč se pohybuje s takovými obtížemi a ihned jsem se rozesmál. Chudák malý byl od hlavy až k patě samá sněhová koule. Párkrát jsem si ho zaznamenal, což nesl značně nelibě. Slitoval jsem se a pokusil se mu sundal několik těch koulí. Málem mě přitom zakousl a tak jsem s ním raději rychle spěchal domů.

Tak a tady jsou fotky:
Pohled na chrám sv. Barbory zpod Hrádku Domky u Vrchlice Včelařské vozu Erik se maskuje ve sněhu - sněhulák Erik musí pózovat ve sněhovém převleku

Ps: Mimochodem, polovinu tohoto příspěvku mi Erik ležel na klíně a kontroloval mě. Pak se urazil a teď chrápe pod stolem...

 • Komentáře

  Další: Opera 8.0 beta 2 a Firefox 1.0
  Předchozí: PHP, aneb co s tím?

 • Píše Tomáš K. alias Ossis; web: http://netova-plantaz.unas.cz; e-mail: tomik.k@seznam.cz

  Kategorie

  Archiv

  Odkazy

  Další verze

  Autor:

  Jméno: Tomáš K.
  Nick: Ossis
  ICQ: 165110464
  Email: tomik.k@seznam.cz WEB: Netová plantáž