NETBLOG

Ossisův blog

3P - Podezřelé příhody a postřehy.

02. 04. 2005

Jaký je nejlepší dopravní prostředek?
Ossis - 10:52 | [Kategorie: Ostatní] | permalink
Během tohoto týdne jsem začal používat pro cestu do školy alternativní dopravní prostředy. K tomu mě donutila plánovaná odstávka našeho automobilu, který podstupuje udržovací kúry.

Jako první jsem zavrhl autobus. Ten je totiž v Kutné Hoře takřka nepoužitelný. Největší problém autobusové linky vedoucí ze sídliště k nemocnici vidím ve špatně zvolené trase. Autobus se na mnoha úsecích zbytečně vrací. Díky tomu objede půlku města úplně zbytečně. K nemocnici se dostane za cca 20minut. Podle mého názoru byl MHD v Kutné Hoře zatlučen další hřebíček do rakve, když se zvedla cena ze 6 na 8 korun. Tomuto zvýšení se dá "vyhnout" koupením jakési čipové karty.

Velmi výhodnou alternativou se jeví prostá chůze. Náklady jsou takřka nulové, člověk se dostane všude. Tento způsob dopravy má ale výrazné nedostatky. Prvním je rychlost přesunu (spíše pomalost). Cesta z i do města trvá cca 30minut. Ve srovnání s autobusem se to nezdá zase tak špatné. Problémem je, že při dosažení této rychlosti se tělo hodně potí.

Jako poslední jsem vyzkoušel kolo. Podle mého názoru je to dopravní prostředek, který má výhody všech (i na kole se sedí :). Jedná se o relativně rychlý dopravní prostředek, který se dostane na 98% míst. Při jízdě na kole se tělo také potí, ale podle mě to není horší, než při ostřejší chůzi.

Z tohoto příspěvku nic nevyplívá, protože volba dopravního prostředku záleží na kontrétních potřebách uživatele. Pro mě se jeví jako nejvýhodnější dopravní prostředek kolo, pro někoho to může být autobus, nebo třeba ponorka.

Oživeno: Zapomněl jsem na kolečkové brusle a koloběžku. Obojí je podle mého názoru v Kutné Hoře nepoužitelné. Pohodlnému používání koloběžky a kolečkových bruslí brání kopcovitý chrakter Kutné Hory a nepříliš hladké komunikace.

 • Komentáře

  Další: Branný den
  Předchozí: Komentáře

 • Píše Tomáš K. alias Ossis; web: http://netova-plantaz.unas.cz; e-mail: tomik.k@seznam.cz

  Kategorie

  Archiv

  Odkazy

  Další verze

  Autor:

  Jméno: Tomáš K.
  Nick: Ossis
  ICQ: 165110464
  Email: tomik.k@seznam.cz WEB: Netová plantáž