NETBLOG

Ossisův blog

3P - Podezřelé příhody a postřehy.

21. 04. 2005

Objev století
Ossis - 09:00 | [Kategorie: Počítače+WWW] | permalink
Tento týden se kromě dalšího Firefoxe 1.0.3 objevila nová Opera. Tentokrát se jedná o finální 8 verzi. Musím přiznat, že mě uchvátila. Když ji srovnám s Firefoxem, tak nabízí hned po instalaci daleko více možností. Výtečná je např. integrovaná RSS čtečka - konečně mohu zapomenout na příšerné externí programy.

MouseGestures

Práci s www stránkami usnadní povedené MouseGestures. Zatím jsem se je nenaučil používat na 100%, ale přesto mohu říct, že se jedná o novou dimenzi ovládání.

Vím, MouseGestures existuje pro FF jako rozšíření, ale nechci si prohlížeč zaplevelovat pofidérními rozšířeními, které zase tolik nepotřebuji.

RSS čtečka

Opera 8.0 obsahuje RSS čtečku. Tato čtečka zvládá základní požadavky na 100%. Nezdá se mi, že by jí něco důležitého chybělo. Nevím, jestli existuje RSS čtečka jako rozšíření pro FF.

Poštovní klient

Poštovní klient mě tak trochu zklamal, protože mi připadá dosti nepřehledný. Z toho plyne, že u Outlooku ještě nějaký ten pátek strvám.

Shrnutí

Pokud někdo hledá alternativu k IE, můžu mu Operu jedině doporučit. Podobný balík funkcí nabízí ještě Mozilla, ale té byl nedávno ukončen vývoj. Aby Firefox zvládl totéž co Opera, je potřeba nainstalovat do něj spoustu rozšíření. Na firefoxu se mi nelíbí systém aktualizací.
 • Komentáře

  Další: Jaro volá, aneb jak se Erik vykoupal a já potkal strakapouda
  Předchozí: Válka o stůl, aneb mravenci na stole.

 • Píše Tomáš K. alias Ossis; web: http://netova-plantaz.unas.cz; e-mail: tomik.k@seznam.cz

  Kategorie

  Archiv

  Odkazy

  Další verze

  Autor:

  Jméno: Tomáš K.
  Nick: Ossis
  ICQ: 165110464
  Email: tomik.k@seznam.cz WEB: Netová plantáž