NETBLOG

Ossisův blog

3P - Podezřelé příhody a postřehy.

25. 04. 2005

Jaro volá, aneb jak se Erik vykoupal a já potkal strakapouda
Ossis - 21:17 | [Kategorie: Erik] | permalink
Během včerejšího teplého odpoledne jsem s Erikem šel omrknout Vrchlici(ne nadarmo se jí říká Pách :). Každou chvíli jsme potkávali psy nejrůznějších velikostí, barev i tvarů.

Ze želežničního náspu štěkal na Erika pes. Byl tak veliký, že jsem měl svou tlamu v oblasti mého hrudního koše. Erik se do kamarádství s tímto obrem nijak nehrnul. To mě překvapilo. Obvykle by pro fyzický kontakt s jiným psem udělal téměř cokoliv. Pitbulů, vlčáků a koršpanělů bylo možná až příliš.

Uprostřed všeho toho ruchu nastalo ticho. Úplné ticho. Ticho, které bylo přerušeno podivným klepáním. Někdo bušil do dřeva. Třeba někdo přidělává ptactvu budky. Blázen, pomyslel jsem si. Na tyhle dobře rostlé stromy by nikdo jiný nelezl. Očekával jsem šílence, který by se držel jednou rukou větve, zatímco druhou by přitloukal budku. Můj pohled zavadil o něco jiného. Nebyl to žádný fanatický ornitolog. Byl to strakapoud. Velký černobílý pták s typickým červeným pruhem. Neuvěřitelnou rychlostí otloukal kůru, pod kterou hledal červíky.

Smiloval jsem se a uvolnil Erika. Protože byl horký jarní den, měl žízeň a běžel se napít. Břeh byl příliš vysoko nad vodou. Erdik nemohl dosáhnout na hladinu. Natahoval se. Nastal moment setkání. Ve chvíli, kdy se čenich dotkl vody, přirodní zákony zapůsobily. Chudák sjel do vody, aniž by to čekal. Alespoň se mohl napít vody, která byla tak akorát.

Chvilku se ráchal ve vodě jen tak ráchal. Vůbec se mu nechtělo na souš. Když konečně vylezl, oklepal se a vlezl do toho největšího bordelu. Splynul by s okolím, kdyby bylo alespoň trochu hnědé. Takhle musel znova do vody.

 • Komentáře

  Další: Linux Redhat 8.0
  Předchozí: Objev století

 • Píše Tomáš K. alias Ossis; web: http://netova-plantaz.unas.cz; e-mail: tomik.k@seznam.cz

  Kategorie

  Archiv

  Odkazy

  Další verze

  Autor:

  Jméno: Tomáš K.
  Nick: Ossis
  ICQ: 165110464
  Email: tomik.k@seznam.cz WEB: Netová plantáž